Spotkanie z podróznikiem - Tomasz Owsiany

Podróżnicy
Termin: 2018-03-25 17:00 - 20:00

Wstęp - 10 zł.

Tomasz Owsiany – (1984), z wykształcenia romanista i tłumacz języka francuskiego. Autor pokazów podróżniczych oraz stały współpracownik miesięcznika "Poznaj Świat". Laureat Nagrody Dziennikarzy Kolosów (za rok 2015) za wyprawę "Pod ciemną skórą Filipin", wyróżnioną także w kategorii Podróż. W 2014 roku zadebiutował książką "Madagaskar. Tomek na Czerwonej Wyspie". Miłośnik przyrody, odpoczywający najpełniej w lesie i na górskich szlakach.

 Madagaskar – Niecodzienna codzienność prowincji –

Madagaskar jest dziś domem użytkowników Facebooka i tych, którzy nigdy nie widzieli żarówki. Gdzieś pomiędzy ich światami, wśród termitier, luźnych drzew i kęp suchej trawy leży miasteczko Mampikony. Turyści tam nie zaglądają - nie mają po co. W Mampikony atrakcją jest bowiem zwykła codzienność... zwykła? W żadnym razie! Jest pełna niesamowitych historii, intryg i absurdów godnych Monty Pythona. I między innymi tym opowie autor, który w latach 2011/2012 spędził na Madagaskarze dziewięć miesięcy, pracując na prowincji, poznając kraj i opisując jego zaskakującą codzienność.

Opowie, jakie dźwięki budzą mieszkańców miasteczka i dlaczego co i rusz słyszy się mora-mora, powolutku! O tym, co robili Milion, Miliard i Dolar w szkolnej ławce i tym, jak leczy się malarię z dala od szpitala. Będzie o cebulowym złocie i o wartości madagaskarskich banknotów. Będą też malgaskie kalambury i zapachy ylangi-ylangi...

 

[[ W informacjach na Facebooku proszę o podłączanie strony Tomasz Owsiany -autor podróżujący < https://www.facebook.com/towsianyautor/> ]].