pARTyzant

Koncerty
Termin: 2018-09-22 20:30 - 23:30

Bilety: przedsprzedaż – 20 zł, w dniu koncertu – 25 zł.

Kup bilet online

 

     Rodzinny duet ojca i syna , który jako pierwszy rockowy zespół zagrał w prestiżowej sali koncertowej „Vahdat Hall“ w Islamskiej Republice Iranu dwukrotnie ją zapełniając.
„Całkowicie własne, indywidualne słyszenie dźwięków i przekładanie ich na możliwości przede wszystkim gitary i perkusji. To nie jest zwykłe granie , to są projekcje, instalacje dźwiękowe. Jest jazzowanie i metalowanie...czyli – malowanie nastroju. Poezja dźwięku i Teatr.”
Takimi słowami występ pARTyzanta opisuje Ingeborg Nałęcka Ring. 

     Duet porusza się płynnie pomiędzy różnymi stylistykami , nie brakuje mocnych rockowych riffów ,bluesowych smaczków , humoru i zabawy przeplatanych zadumą. Ważnym , nieodzownym elementem koncertów jest interakcja z publicznością oraz nieskrępowana improwizacja. 
Na repertuar składają się głównie kompozycje własne a także niebanalne interpretacje znanych tematów.

Zespół tworzą :

Krzysztof Toczko ( gitary , wokal ) :

       Początek swojej działalności artystycznej zawdzięcza grupie DŻEM , z którą współpracuje do dziś a w latach 1991-1994 stale jej towarzyszył grając na akordeonie , harmonijce ustnej i gitarze (muzyk gości na sześciu wydawnictwach zespołu).

Gitarzysta do perfekcji opanował trudną i widowiskową technikę tappingu oburęcznego, która umożliwia mu niezależne granie na dwóch gitarach jednocześnie.

Ową wirtuozerię doceniło już blisko 7 milionów widzów śledzących kanał YouTube artysty (YT/partyzgit) .


Rekomendacje :

- „Gość, którego koniecznie trzeba posłuchać“ ( JOE SATRIANI )
- „Człowiek, który ma dwa mózgi“ ( BOBBY CEDRO – główny inżynier w firmie DUNLOP, twórca kultowej CRY BABY )
- „Niezwykle oryginalny wirtuoz gitary“ ( DON LEMON – redaktor CNN )
- „Cooperfield gitary“ ( ZBIGNIEW HOŁDYS )


Mikołaj Toczko ( perkusja ) :

Mikołaj – od dziecka związany ze „światem muzycznym“.

Biegle miesza style od metalu, po jazz. Mimo młodego wieku występował m.in. u boku takich artystów jak Maryla Rodowicz, Jurek Styczyński (Dżem), Krzysztof Wałecki (Oddział Zamknięty, Vintage), Marek Modrzejewski (Zdrowa Woda, Indivi-duo) czy Andrzej Nowak (TSA, Złe Psy).

Prasa o muzyku:
-„jawi się jako utalentowany i trafiający w punkt perkusista z ogromnym potencjałem , wszechstronnością i możliwościami” ( Wojtek Margula „Magazyn Gitarzysta” ).