Jan Trebunia - Tutka & eM Band

Kategoria
Koncerty
Termin
2017-01-21 20:00 - 23:00
Jan Trebunia-Tutka pochodzi z rodziny, która znana jest (nie tylko w kraju) ze swoich artystycznych dokonań w dziedzinie muzyki, malarstwa, dbałości o tradycję.
Jan, jak każdy z członków rodziny, wyróżnia się talentem, jest mistrzem altówki i wokalistą o niezwykłej barwie głosu. Komponuje, pisze teksty, a przy tym, stając na scenie w pozycji lidera, przykuwa uwagę swoją osobowością i wizerunkiem. 
Tworzy, grając długo z zespołem rodzinnym Trebunie-Tutki oraz z zespołem Jazgot, ale zaistniał wyraźnie i solowo, współpracując z Mirosławem Kowalikiem – autorem tekstów, muzyki, producentem muzycznym i jednocześnie basistą - członkiem zespołu Raz Dwa Trzy. 
 
 
 
Płyty, które wspólnie nagrali (odbiegające od tradycji góralskiej) przyniosły sukcesy, doskonałe opinie i zaowocowały gorąco przyjmowanymi przez publiczność koncertami w Polsce i za granicą (np. USA, Niemczech, Rumunii). Piosenki z płyt prezentowały rozgłośnie radiowe ( w tym np. koncerty transmitowane przez Radiową Trójkę, prezentacja muzyki w brytyjskiej rozgłośni BBC). Utwory gościły na listach przebojów. Do sukcesów należy zaliczyć (np. nominacja do Fryderyka w 2011 roku, miejsce w pierwszej dziesiątce w plebiscycie Polskiego Radia „Wirtualne gęśle” za rok 2010,w kategorii Album Roku Folk/W miejsce obecność na europejskiej liście przebojów „World Music” z dwoma płytami.
 
Tytuły płyt wspólnych działań muzycznych:
 
- „Góry w sercu”
- „Święta z JazGotem” - świąteczna
- „Muzyko siłę daj” - zespół Jazgot 
- „Po co tyle mówić” 
 
Utwory z płyt do posłuchania na youtubie:
-Góry w sercu
-Godnie przeżyć
-Miłość, jak miłość
-Na klawiszach fortepianu
-Zabierz ze sobą
-Radość wielka
-Muzyko siłę daj
- James Błond
- W Jedną stronę
 
Historia współpracy Jana Trebuni-Tutki z Mirosławem Kowalikiem nie kończy się na wymienionych produkcjach, wciąż ewoluuje i tym razem powstał projekt przy udziale znakomitej orkiestry rozrywkowej eM Band. W skład tej trzynastoosobowej orkiestry, która posiada wyjątkowo rozległy gatunkowo repertuar, wchodzą profesjonalni muzycy, absolwenci oraz wykładowcy Akademii Muzycznych. To zespół, który gra z wyjątkowym rozmachem, grali min. z Leszkiem Możdżerem, Markiem Bałatą, Ewą Urygą, czy Basią Trzetrzelewską. 
Powstała płyta wielkiego zespołu doskonałych muzyków, każdy jest gwarantem wysokiej jakości. Oprócz dźwięków, które porywają do tańca, kołyszą, nawiązują do różnych gatunków i kultur znajdziemy tu też, dzięki tekstom, czas na refleksję, pytania o sens życia, słuszność wyborów życiowych. Każdy z tych utworów ma szanse stać się przebojem na miarę tych wiecznych festiwalowych starych przebojów, które nucą pokolenia. 
Koncert w Trójce 30.10.2016 
http://www.polskieradio.pl/9/319/Artykul/1676369,Jan-TrebuniaTutka-i-jego-wspolczesna-goralszczyzna
 
Pytanie na śniadanie 31.10.2016
http://pytanienasniadanie.tvp.pl/27547716/jan-trebuniatutka-em-band-na-scenie-pns
 
Halo Polonia 31.10.2016
https://halopolonia.tvp.pl/27567559/jan-trebuniatutka