Mike Greene Band & J. Jaguś

Koncerty
Termin: 2023-04-16 20:00 - 22:00

Bilety: przedsprzedaż - 50 zł, w dniu koncertu - 60 zł.
 
Mike Greene - autor piosenek, gra na gitarze, mandolinie, banjo oraz akordeonie. Urodził się w Nowym Jorku na Brooklinie. Jako młody chłopak wsłuchiwał się w dźwięki harlemowskich rozgłośni radiowych. Do dzisiaj w jego pamięci tkwi wspomnienie matki grającej St. Luis Blues na pianinie.
Blues zainspirował go do tego stopnia, że postanowił nauczyć się grać na gitarze. Do 1970 roku grywał z różnymi zespołami w Stanach, potem wyemigrował do Europy gdzie zaczęła się prawdziwa kariera muzyczna.
We Francji założył zespół Dirty Grits, z którym dał tylko 1993 roku aż 150 koncertów.
Potem przyszedł czas na zespół Bulldog Gravy, z dość nowatorskim
podejściem do bluesa. Od 2004 do 2007 formacja występowała w całej Europie, między innymi również w Polsce na festiwalu Toruń Blues Meeting.
Ale Polskie koneksje Mika na tym się nie kończą, we Francji współpracuje z Tomaszem Dziano tworząc zespół The Imigrants, a w Polsce koncertował między innymi z Leszkiem Cichońskim i Łukaszem Wiśniewskim.
W 2019 roku wziął udział w największym festiwalu bluesowym w Kijowie, potem udał się w 10-cio dniową trasę koncertową po Polsce.
DYSKOGRAFIA:
Dirty Grits great! 1995
Mike Greene band southern wind 1997
Mike Greene band black spot 2001
A Talking Tree souls in the rain 2001
Bulldog Gravy big bad blues 2004
Bulldog Gravy nowhere to hide 2010
Immigrants 2012
 
Jacek Jaguś - wokalista i gitarzysta bluesowy. Członek i współzałożyciel grupy J.J. Band, której nazwa pochodzi od jego inicjałów. Jacek Jaguś był kilkakrotnie wybierany najlepszym polskim gitarzystą bluesowym według czytelników pism Twój Blues i Gitara i Bas. Wraz ze swoim zespołem występował na szeregu festiwali bluesowych w Polsce.
 
Jean Louis Brazzi - gitarzysta basowy, który współpracuje z Mikiem od 1997 roku. Znakomicie sprawdza się w różnych stylach, od country przez hard rock aż po punk. Na płycie Bulldog Gravy zarejestrował nawet swoją grę na metalowych instrumentach perkusyjnych. Mike Greene uważa, że Jean Louis jest basistą najlepiej pasującym do jego muzyki.
 
Przemek Cioch - perkusista jazzowy i bluesowy. Zaczynał od współpracy z zespołem gitarzysty Marka Napiórkowskiego. Brał udział w wielu festiwalach jazzowych. Między innymi Jazz Nad Odrą, Krakowskie Zaduszki Jazzowe, Głogowskie Spotkania Jazzowe, Kaliski Festiwal Pianistów Jazzowych.
Od 1998 roku grał z triem bluesowym Chołody Blues Trio, z którym zagrał na najważniejszych festiwalach bluesowych w Polsce. Między innymi Gdynia Blues Festiwal, Blues na Kresach, Rawa Blues, Jesień z Bluesem, Toruń Blues Meeting. Współpracował, ze Sławkiem Wierzcholskim, Magdą Piskorczyk i Tadeuszem
Pocieszyńskim. Od wielu lat prowadzi wraz z Wojtek Tramowski swój własny projekt pod nazwą Jazz Friends