Alcoholica & MOYRA

Koncerty
Termin: 2023-03-23 19:00 - 22:00

Bilety: przedsprzedaż - 50 zł. w dniu koncertu - 70 zł
 
 
ALCOHOLICA - Tribut band zespołu Metallica, pochodzący ze Śląska. Założony w 2004 roku.
Obecny skład tworzą :
Wojciech Sasimowski - gitara rytmiczna/wokal.
Michał Skotniczny - perkusja.
Marcin Kędzierski - gitara prowadząca.
Michał Flak - gitara basowa.
Przez 13 lat zespół z powodzeniem grał koncerty wykonując wyłącznie utwory zespołu Metallica.
W czerwcu 2017 zespół wydał swoją pierwszą autorską płytę na której znalazło się 9 utworów zespołu, oraz jeden cover Elvisa Presleya ( "Can't help falling in love")
Od tego momentu koncerty zostały urozmaicone o autorskie kawałki, co przełożyło się na różnorodność setlisty i spotkało się z aprobatą publiczności.
Zespół podczas swojej działalności zagrał kilkaset koncertów w całej Polsce, oraz za granicą. Do tych wyjątkowych z pewnością można zaliczyć występy z orkiestrą symfoniczną pod batutą Pani Pauliny Rogowskiej - Serwy, które odbyły się w Warszawie, oraz Lubinie, przy wypełnionych po brzegi salach, oraz ciepło przyjęty występ na najsłynniejszym polskim festiwalu, obecnie pod nazwą Poland Rock.
Obecnie zespół jest w końcowej fazie wydania drugiej autorskiej płyty pod tytułem F.E.A.R. (Face Everything And Rise). Planowany termin wydania to 3 lutego 2023 roku.
Podobnie jak w przypadku pierwszej płyty, znajdzie się na niej 9 kawałków, oraz jeden cover.
W jednym z utworów gościnnie zaśpiewała Margo z metalowego zespołu MOYRA.
Od marca zespół ruszy w trasę promującą nowy album. W zależności od miejsca, można będzie usłyszeć na koncercie tylko autorski materiał z dwóch płyt, lub trafić na wieczór mieszanych utworów Alcoholiki, jak i coverów Metalliki.
Dokładne daty oraz rodzaje koncertów będą podawane na bieżąco na stronie zespołu, Facebooku, Instagramie,
Muzykę z nowej płyty, oprócz możliwości posłuchania w serwisach streamingowych Spotify, iTunes, Youtube, można będzie nabyć fizycznie w sieciach Empik, oraz na koncertach.
Utwory promujące płytę:
MOYRA:
Melodic Death Metal
Grupa założona w 2017 roku z inicjatywy Margo Moyra, zespół tworzy muzykę z gatunku melodic death, jednakże w ich twórczości znajdziecie inspirację zarówno klimatów folkowych jak i modern. Muzycy uciekają od sztywnych ram gatunkowych, bawią się muzyką zachowując fundamenty mocnego brzmienia czym zyskują coraz więcej fanów w Polsce i na świecie. Od początku istnienia zespół zagrał sporą ilość koncertów zarówno klubowych jak i plenerowych, do najbardziej znamienitych należą występy na Pol'and'Rock Festival Festival Festiwal Uwolnić Muzykę Siekiera Fest Bangarang Festival oraz Gardłoryki Festiwal oprócz tego wystąpili u boku takich gwiazd sceny metalowej jak Vader, Infected Rain, Rotting Christ oraz Kat&Roman Kostrzewski. Ponadto w swoim dorobku zagrał już trzy trasy koncertowe po Polsce a każda z nich cieszyła się coraz większym zainteresowaniem. W 2022 roku MOYRA podpisała kontrakt płytowy z niemiecką wytwórnią płytową darkTunes pod której szyldem ukaże się najnowsze wydawnictwo ✨OMEN✨
Muzycy wyruszają właśnie w trasę ?BLOOD PACT?promującą album a premiera płyty już 03.03.2023.